Artykuły i poradyDziecko

Endoproteza biodra – co warto wiedzieć?

nakładka na sedes po operacji biodra

Endoproteza biodra stanowi ostatnią szansę dla osób zmagających się ze zwyrodnieniem stawu biodrowego. Niestety to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Nakładka na sedes po operacji to konieczny element ułatwiający załatwianie potrze fizjologicznych i jednocześnie szybszy powrót do zdrowia.

Endoproteza biodra – kto powinien zdecydować się na operację?

Ludzie zmagają się z różnymi schorzeniami i problemami ze zdrowiem, jednak zwyrodnienie stawu biodrowego atakuje coraz większą ilość osób (również młodych i w średnim wieku). Z tego względu nakładka na sedes po operacji biodra dostępna jest nie tylko w sklepach internetowych, ale również punktach medycznych i rehabilitacyjnych. Kiedy naturalny staw biodrowy przestaje działać, zdecydowanie się na wszczepienie sztucznego biodra, które daje możliwość normalnego życia i funkcjonowania, jak pozostali domownicy i inne osoby w społeczeństwie to jedyna możliwość. Należy jasno zaznaczyć, że operacja jest bolesna, a dochodzenie do siebie wiąże się nie tylko z bólem, ale jednocześnie wymaga sporo czasu. Z tego względu to ostateczność, która służy jedynie przez kilka lat. Po upływie tego czasu zużywa się i trzeba zdecydować się na kolejną operację – w przeciwnym przypadku poruszanie się o własnych siłach stanie się niemożliwe. Nakładka na sedes po operacji zdecydowanie ułatwia pierwsze tygodnie, jednak dochodzą do tego również tabletki przeciwbólowe, spotkania z rehabilitantem (po wygojeniu) oraz unikanie wysiłku tak długo, jak zaleci lekarz.

Choroba stawów biodrowych to efekt wad rozwojowych bioder, co jest uwarunkowane zaburzeniami gospodarki lipidowej. W dalszej kolejności za przyczyny problemów z biodrami uznaje się otyłość, nadwagę oraz cukrzycę. Problem może tkwić także w chorobach i schorzeniach, które miały miejsce w dzieciństwie i okresie dorastania.

Warto wiedzieć, na jakie elementy zwrócić uwagę i jakie charakterystyczne objawy mogą wskazywać problemy z biodrami. W pierwszej kolejności pojawia się ból, który można umiejscowić nie tylko w okolicach bioder, ale i również w pachwinie. Wiele osób zwraca uwagę, że promieniuje nawet do kolana. Na samym początku dyskomfort pojawia się przede wszystkim w trakcie poruszania się i wstawania, jednak wraz z upływem czasu sytuacja pogarsza się coraz bardziej. Można zauważyć utykanie, chodzenie wiąże się z ogromnym bólem, dlatego osoba z chorymi biodrami unika wszelkiego typu aktywności i spędza większą część dnia na kanapie, albo w łóżku. Jednak po pewnym czasie spoczynek również rodzi spory dyskomfort. Dochodzi wtedy do zesztywnienia stawu i pojawiają się coraz większe ograniczenia ruchowe.

Podnośniki, nasadki, ławeczki i krzesełka toaletowe – co może być pomocne w łazience osoby niepełnosprawnej?

Previous article

Kolostrum – dla wzmocnienia, leczenia i regeneracji

Next article

Comments

Comments are closed.