Artykuły i porady

Jak regulować brwi?

Regulacja brwi stanowi stały element życia kobiety, jednakże nie zawsze wykonywane jest to we właściwy sposób. Ładnie ukształtowane brwi dodają wiele uroku, a z kolei takim, które są zbyt cienkie bądź za grube można wiele zarzucić. W jaki sposób należy zabrać się do depilacji, aby zrobić to właściwie?

 

Rola brwi w wyglądzie twarzy

Brwi odgrywają bardzo ważną rolę w tym jak prezentuje się twarz kobiety. Nawet jeśli posiada ona idealną twarz, pięknie umalowane oczy oraz rzęsy, a jej brwi pozostawiają wiele do życzenia, cały efekt pracy idzie na marne. Niektóre kobiety decydują się na makijaż permanentny, gdyż ułatwia on czynności wykonywane każdego dnia przed wyjściem z domu oraz sprawia, że idealny wygląd towarzyszy kobiecie o każdej porze dnia oraz nocy.

Depilowanie brwi nie jest łatwe, gdyż kilka niewłaściwych pociągnięć bądź ruchów i z konsekwencjami takiego błędu trzeba zmagać się tygodniami, albo i całymi miesiącami. Kiedy brwi nie są dobrze wyregulowane kobieta może przyjąć zdziwiony wygląd twarzy, albo wręcz zły i smutny. Mogą one dodawać lat, albo wyglądać wręcz dziwnie.

Osoby, które nie chcą narazić się na ryzyko niekorzystnego wyglądu mogą skorzystać z pomocy specjalistki. Wprawna ręka kosmetyczki jest w stanie szybko oraz niemalże bezboleśnie rozprawić się ze zbędnym owłosieniem. W tej sytuacji ryzyko związane z nieodpowiednim dobraniem brwi do kształtu twarzy jest raczej niemożliwe.

 

Samodzielna regulacja brwi

Brwi mogą być depilowane także w zaciszu własnego domu. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest sięgnięcie po właściwą pęsetę, gdyż tylko przy pomocy odpowiedniego sprzętu wyrywanie jest sprawne oraz przebiega szybko i w miarę bezboleśnie. Kształt brwi, który jest aktualnie modny zmienia się, jednakże nie należy się na tym skupiać, gdyż modny kształt niekoniecznie będzie pasował do każdego typu urody, a przypomnijmy bardzo łatwo jest uzyskać przerysowany efekt.

Oprócz tego nie można przesadzać z różnicą między początkiem brwi, a ich końcem. Oczywiste jest, że są one grubsze z początku, a później zwężają się, jednakże cienka niteczka na końcu nie będzie pod żadnym pozorem prezentowała się korzystnie.

Wyregulowanie brwi zajmuje tylko parę minut, w związku z tym nie warto zwlekać z tym do ostatniej chwili, gdyż ludzie w dzisiejszych czasach naprawdę zwracają uwagę na ich wygląd.

 

 

Nicorette spray – dla kogo?

Previous article

Znajdź odpowiedź na pytanie – co na kaca?

Next article

Comments

Comments are closed.