Artykuły i porady

Nicorette spray – dla kogo?

Promowanie zdrowego trybu życia w końcu zaczyna przynosić efekty. Coraz większa liczna osób stara się zwalczyć różne nałogi. Jednym z nich jest palenie papierosów, które nie tylko zżera ogromne ilości zdrowia, ale jest także bardzo kosztowne. Czy walka z nałogiem tytoniowym musi odbywać się samodzielnie?

 

Niełatwa walka z uzależnieniami

Podjęcie decyzji o zaprzestaniu palenia jest pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu, jednakże nie warto jeszcze klepać się po plecach, gdyż zadanie to nie należy do najłatwiejszych. Dobrym rozwiązaniem walki z nałogiem jest określenie precyzyjnego planu oraz celu. Na przykład człowiek daje sobie 3 miesiące na całkowite rzucenie nałogu, a wszystkie zebrane w tym czasie pieniądze, które w normalnych warunkach zostałyby wydane na papierosy zostaną przeznaczone na wyjazd z ukochaną osobą bądź rodzinny wypad do wesołego miasteczka. Bez względu jaki wybierze się cel – jest to najlepsza motywacja , którą można ofiarować samemu sobie. Oprócz tego, warto poprosić najbliższe osoby o wsparcie oraz zachęcanie do wytrwania w postanowieniu, gdyż w pierwszej kolejności skutki uboczne związane z odstawieniem będą ciężkie do przetrwania.

Wśród skutków ubocznych można wymienić przede wszystkim bóle głowy, zniechęcenie, apatię, zmęczenie, rozdrażnienie oraz brak chęci na nawiązywanie kontaktów. Wiele osób głód nikotynowy zabija spożywaniem dodatkowych kalorii, co z kolei przekłada się negatywnie na wygląd. Aby ułatwić walkę z paleniem papierosów warto sięgnąć po wsparcie, które oferuje chociażby Nicorette spray.

 

Dlaczego warto skorzystać z pomocy?

Powrót do nałogu wydaje się kuszącą propozycją dla każdego kto próbuje go zwalczyć. Dobrze jest wspomóc się więc środkiem, który pomoże nie tylko wytrwać bez papierosa, ale do tego zredukuje skutki uboczne. Nicorette spray to dobre rozwiązanie, które należy bezwzględnie wziąć pod uwagę.

Produkt ten przynosi znaczną ulgę w głodzie nikotynowym, który stanowi jeden z elementów odstawienia papierosów. Nikotyna występująca w tytoniu nie dostaje się już dłużej do organizmu co powoduje szereg negatywnych zjawisk, określanych mianem odstawienia. Dzięki stosowaniu Nicorette spray człowiek staje się łagodniejszy, a efekty odstawienia są bardziej znośne, u niektórych osób całkowicie zanikają. Jest to związane z występowaniem minimalnej dawki nikotyny, która jednak po paru tygodniach terapii zostaje całkowicie zredukowana. Warto zwalczyć nałóg palenia papierosów, lecz nie warto robić tego w pojedynkę.

Jaki lek przeciwbólowy wybrać?

Previous article

Jak regulować brwi?

Next article

Comments

Comments are closed.