Artykuły i porady

Znajdź odpowiedź na pytanie – co na kaca?

Większość producentów zajmujących się produktami dla mężczyzn już dawno opracowali suplement mający magicznie chronić przed skutkami nadmiernego spożycia alkoholu. W odpowiedzi na pytanie „co na kaca?” już od dawna pojawiają się te same składniki: sole mineralne i mikroelementy, które są wypłukiwane z organizmu przez alkohol, a także podstawowe witaminy.

 

Co na kaca oferują współcześni producenci napojów?

Producenci napojów różnego rodzaju – od izotoników, przez zwykłe wody i napoje smakowe o napoje tzw. energetyczne – zdają sobie sprawę z tego, że wiele osób chętnie zainwestuje środki w napój, który mógłby magicznie zniwelować, a najlepiej całkowicie zabrać tak nielubianego kaca. Mają również świadomość, że podstawowa mieszanka świetnie sprawdzająca się w tych warunkach, a więc woda i sole mineralne, sok z cytryny i podstawowy środek przeciwbólowy – jest w zasięgu każdego człowieka. Dlatego przygotowując swoje markowe produkty i sprzedając napoje marketingowo promowane jako idealnie rozwiązujące problem kaca – celują w bardzo dużą grupę klientów.

 

Muszą jednak odpowiednio zareklamować swój produkt i wyróżnić go na tle konkurencji czy produktów robionych samodzielnie w domu, więc producenci takich napojów chętnie dodają do nich chociażby:

  • konkretne aromaty i smaki (np. owocowe, alkoholowe)
  • kofeinę lub inne pobudzające i ożywiające związki
  • dwutlenek węgla dla uzyskania efektu gazowania
  • mikroelementy dla poprawy wchłanialności, regeneracji organizmu czy detoksykacji

 

Co na kaca proponuje przemysł farmaceutyczny

Oczywiście nie tylko napoje mogą okazać się bardzo skuteczne w walce z następstwami spożycia alkoholu. Bardzo istotne z punktu widzenia medycyny czy farmakologii jest sam proces metabolizowania alkoholu w organizmie człowieka, a na proces ten wpływ ma kolosalna ilość składników, gdzie wiek, płeć czy masa człowieka jest tylko jednym z dziesiątek czynników wpływających na ostateczny wynik. Często ważniejsze od tego co na kaca jest to – kiedy to coś się przyjmuje. Gdy człowiek ma już do czynienia z samym bólem głowy czy uczuciem suchości w ustach – przyjmowanie takich preparatów jest spóźnione o wiele godzin. Dla właściwego zadziałania wszystkich takich produktów najważniejsze jest, aby przyjmować je albo jeszcze przed spożyciem alkoholu, lub też optymalnie w trakcie jego spożywania. Warto więc zawsze być odpowiednio nawodnionym i uzupełnić niedobory podstawowych witamin i mikroelementów czy soli mineralnych, a wtedy ryzyko nieprzyjemnego kaca następnego dnia będzie znacznie niższe.

Jak regulować brwi?

Previous article

Zdrowie otrzymywane z natury

Next article

Comments

Comments are closed.