Artykuły i porady

Zdrowie otrzymywane z natury

Zioła cieszyły się niezwykłą popularnością w przeszłości i w końcu zaczyna się do nich wracać. Jest to związane z tym, że stanowią one naturalne wsparcie dla organizmu ludzkiego. Niezwykły smak ziół łączy się z pożądanymi właściwościami. Czego nie może zabraknąć w zaciszu własnego domu?

 

Mięta

W kuchennych szafkach nie może zabraknąć mięty. Ze względu na swoje niezwykłe właściwości posiada ona stałe miejsce w domu większości Polaków. Słynie ona nie tylko ze względu na korzyści związane z jej stosowaniem, ale jest uwielbiana również przez wzgląd na jej oryginalny, intensywny smak i zapach. Mięta działa odświeżająco oraz sprawia, że człowiek ma ładny zapach z ust, właśnie dlatego wielokrotnie dodaje się ją do wody bądź świeżo przygotowanych lemoniad serwowanych w trakcie upalnego lata. Jednakże, napar z mięty odpowiada głównie za wspieranie układu pokarmowego. Dzięki regularnemu pijaniu naparu z mięty człowiek wspiera procesy trawienia i łagodzi stan zapalny przewodu pokarmowego. Zioła te przynoszą znaczną ulgę w przypadku uczucia przejedzenia bądź zjedzenia zbyt tłustego posiłku, a szklankę naparu powinno spożywać się po każdym skonsumowanym posiłku, gdyż dzięki niemu organizm zdecydowanie odpręża się oraz relaksuje.

Ostropest plamisty

Roślina ta cieszy się coraz większą popularnością, przede wszystkim ze względu na jej pozytywne działanie związane z ludzką wątrobą. Mimo, iż jego naturalnym środowiskiem jest klimat śródziemnomorski, aktualnie hoduje się go również w naszym kraju. Sprawia on, że wątroba zostaje chroniona przed niekorzystnym oddziaływaniem wolnych rodników oraz innych szkodliwych substancji, które atakują ludzki organizm. Warto wprowadzić go na stałe do diety, a nie tylko w sytuacji podrażnienia przewodu pokarmowego.

Czystek

Rolę czystka docenia ogromna ilość osób, przede wszystkim ze względu na występujące w nich przeciwutleniacze. Sprawiają one, że organizm nie zostaje narażony na negatywny wpływ wolnych rodników, dzięki czemu równowaga wewnętrzna pozostaje na właściwym poziomie. Jest to zioło po które powinni sięgnąć wszyscy ci, którzy zmagają się z gorszą odpornością, gdyż zauważą oni zdecydowanie mniej infekcji oraz chorób w przeciągu całego roku.

Kwiat głogu

Idealnie sprawdzi się u osób zmagających się z chorobami serca oraz układu krwionośnego. Powinny one na stałe wprowadzić omawianą roślinę do diety. Sprawia ono, że krążenie i funkcjonowanie serca przebiega prawidłowo oraz wpływa na ustabilizowanie ciśnienia krwi. Napar z kwiatu głogu rekomendowany jest dla osób, które zmagają się z dużymi dawkami stresu oraz nerwów. Szklanka naparu przed snem wpływa pozytywnie na zasypianie.

Znajdź odpowiedź na pytanie – co na kaca?

Previous article

Podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy

Next article

Comments

Comments are closed.