Artykuły i poradyDziecko

Stroje sportowe dla dzieci – z jakich dzianin powinny być uszyte?

Stroje sportowe dla dzieci – z jakich dzianin powinny być uszyte?

Stroje sportowe dla młodych zawodników muszą powstać z dobrej jakości materiałów – w przeciwnym wypadku nie wchłaniają potu i wywołują spory dyskomfort w trakcie rozgrywanych meczów i treningów. Dodatkowo powinny być miłe w dotyku i zdrowe dla skóry. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jakie dzianiny sprawdzą się w strojach piłkarskich dla dzieci?

Uszycie stroju sportowego dla dziecka to spore wyzwanie, gdyż materiał musi spełniać wiele wymagań. Chodzi o swobodny przepływ powietrza, wygodę i pochłanianie potu. Co ciekawe, wybór bawełny czy innego naturalnego materiału to spory błąd, który popełnia wielu rodziców. Miłe w dotyku, przewiewne i oddychające – takie powinny być wybierane dzianiny Łódź to jedno z miast w Polsce, gdzie działające kluby sportowe zwracają szczególną uwagę na wybór dobrej jakości strojów dla młodych sportowców. Oby pozostałe miasta w Polsce również wzięły przykład z Łodzi.

Absolutnym numerem jeden wśród materiałów używanych do produkcji strojów sportowych jest poliester. Sprawdza się idealnie, gdyż odprowadza pot z ciała, jest miły w dotyku i pozwala skórze oddychać, mimo iż jest materiałem sztucznym. Wybór poliestru to gwarancja komfortu nawet w trakcie bardzo intensywnego trenowania w wysokiej temperaturze (na hali sportowej czy boisku). Warto zwrócić uwagę również na atrakcyjny design oraz kolor, gdyż strój wpływa na samopoczucie oraz chęć do trenowania.

Stroje sportowe nigdy nie powinny powstawać z bawełny, która nie schnie szybko i nie ma zdolności do gromadzenia wody. Te cechy dotyczą nie tylko bawełny, ale również pozostałych naturalnych dzianin. Wśród cech charakterystycznych tych materiałów wymienia się wysokie właściwości higroskopijne, co nie sprawdza się dobrze w trakcie intensywnego wysiłku. Pot zostaje pochłonięty przez włókna, a następnie w nich pozostaje i wywołuje uczucie dyskomfortu oraz zwiększa ciężar stroju. Dla dziecka nie ma nic gorszego niż bezustanny dyskomfort odczuwany w trakcie ćwiczeń. Dodatkowo to pierwszy krok do otarć oraz przeziębienia – nawet latem.

Poliestrowy strój sportowy szybko schnie, zapewnia maksymalną wygodę i doskonale odprowadza wilgoć z ciała. Nie można wybrać lepiej.

Dlaczego olej tłoczony na zimno jest zdrowszy?

Previous article

Dlaczego ręczniki warto prać osobno?

Next article

Comments

Comments are closed.