Artykuły i poradyDziecko

Jaki przewijak — twardy czy miękki?

Przewijak zaliczany jest do podstawowych składowych wyposażenia pokoju noworodka. Przewijanie maluszka, które następuje dość często w ciągu dnia, może być dość męczące, zwłaszcza dla młodej mamy, która dopiero co urodziła. Decyzja o odpuszczeniu zakupu przewijaka na rzecz przebierania maluszka na łóżku, czy też kanapie może odbić się zarówno na komforcie, jak i zdrowiu. W dodatku zdążą się, że poszkodowana zastaje kanapa czy też łóżko. Zarówno przewijak miękki, jak i twardy to wygodne, bezpieczne i higieniczne rozwiązanie. Jednak, który z nich jest lepszy?

Przewijak miękki i twardy — wybór może zależeć od zastosowania

W czasie planowania wyprawki dla noworodka prędzej czy później następuje moment, w którym trzeba podjąć decyzję dotyczącą rodzaju przewijaka. Wiele zależy od dysponowanej powierzchni. W przypadku, gdy w sypialni lub pokoju dziecka jest wystarczająco dużo miejsca, aby ustawić półkę lub komodę — przewijak miękki może okazać się lepszym wyborem. Jeśli jednak tego miejsca jest niewiele, a dodatkowy mebel jedynie zagraciłby pomieszczenie — ciekawszym rozwiązaniem jest przewijak twardy.

Przewijak miękki to idealny wybór na twarde i stabilne powierzchnie

Głównym przeznaczeniem przewijaka miękkiego jest użytkowanie na stabilnym i twardym podłożu. Niejednokrotnie jest on nazywany przewijakiem na komodę, gdyż stanowi świetne uzupełnienie popularnych modeli tego mebla z miejscem do przewijania. Twardy przewijak, wykonany z płyt meblowych lub desek, przymocowany do wierzchniej części komody, potrzebuje uzupełnienia wodoodpornym i elastycznym wkładem.

Przewijak miękki może również być stosowany na specjalnej półce do przewijania. Największym plusem komody z przewijakiem jest to, że znajduje się on zawsze na tym samym miejscu. Nie ma potrzeby zdejmowania go z łóżeczka oraz nakładania w razie potrzeby. Próbując uspokoić płaczącego noworodka, z pewnością każdy rodzic przekona się, że to ogromną zaletą. Co więcej, korzystając z komody z miękkim przewijakiem, każdy potrzebny produkt pielęgnacyjny znajduje się zawsze pod ręką. To natomiast bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa — maluszek na przewijaki nie może być pozostawione bez opieki. Przewijak miękki cechuje się także większą poręcznością niż jego twardy odpowiednik. Bez większych kłopotów można zabrać go np. W odwiedziny do rodziny czy znajomych oraz użyć na dowolnej, twardej i stabilnej powierzchni.

Przewijak twardy — najlepsze rozwiązanie na łóżeczko

Przewijak twardy nazywany jest również przewijakiem na łóżeczko. W związku z wysoką stabilnością i usztywnieniu można stosować go bez umieszczania na twardej powierzchni. Jego największym atutem jest fakt, iż nie zajmuje dodatkowego miejsca w pokoju maluszka. Tak więc świetnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach oraz wszędzie tam, gdzie pojawia się problem z wygospodarowaniem większej ilości miejsca na ustawienie półki lub komody. Aby zaaranżować komfortowe miejsce do przewijania, zaleca się zainwestować w kieszenie oraz zawieszane worki na łóżeczko, tak aby wszystkie przydatne przedmioty znajdowały się zawsze pod ręką.

Główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że przewijak twardy ustawiony na łóżeczku zajmuje bardzo mało miejsca. Sprawia to, że bez przeszkód można używać go w każdym miejscu, gdzie nie ma twardego i stabilnego podłoża. Niestety wybór takiego modelu ma również pewną wadę, która związana jest z każdorazowym zamontowaniem na łóżeczku oraz zdjęciem po użyciu.

Suplementacja jodem – co warto o niej wiedzieć?

Previous article

Z czego wybudować zdrowy dom?

Next article

Comments

Comments are closed.