Artykuły i poradyDziecko

Suplementacja jodem – co warto o niej wiedzieć?

iodica

Jod to jeden z pierwiastków, którego nie można zabraknąć we właściwie funkcjonującym organizmie. Nadmiar jest szkodliwy, tak samo, jak i niedobór, dlatego niezwykle istotne jest znalezienie złotego środka, który zapewni dobre samopoczucie oraz poprawi funkcjonowanie całego organizmu.

Dlaczego warto spożywać jod?

Jod ma ogromny wpływ na właściwe funkcjonowanie tarczycy oraz na stan psychiczny i fizyczny naszego organizmu. Pierwiastek odpowiada za produkowanie hormonów tarczycy, co ma bezpośredni wpływ na rozwój nerek, serca, mięśni, przysadki mózgowej oraz całego układu nerwowego. Jod bierze udział w stymulowaniu przemiany materii i okazuje się dużym wsparciem dla dojrzewających komórek występujących w organizmie. Ze względu na niezwykle ważną rolę należy zadbać o spożywanie odpowiedniej produktów oraz suplementację jodem – Iodica to środek, który zasługuje na szczególną uwagę.

W jakich produktach spożywczych występuje jod?

Jod jest wchłaniany w żołądku oraz jelicie cienkim. Kiedy dostanie się już do układu krążenia, zostaje z organizmu wydalony przez nerki. Za dostarczenie jodu do naszego organizmu odpowiada przede wszystkim sól kuchenna jodowana. Oprócz tego warto wzbogacić dietę w białe ryby morskie, a wśród nich flądrę, dorsz i mintaja. Sporo jodu zawierają także algi, wodorosty czy skorupiaki. W sklepach zielarskich można znaleźć różnorodne mieszanki albo herbatki wzbogacone w jod oraz inne cenne składniki. Takie połączenia mają na celu poprawę stanu zdrowia i zachowanie dobrego humoru.

Dieta osób zmagających się z niedoborem jodu powinna być bogata w ryby oraz owoce morza, a do tego szczególnie ważne jest stosowanie suplementów diety. Na szczególną uwagę zasługuje Iodica. Jod znajduje się także w kefirze, maślance, serze żółtym, a nawet mleku. Co prawda, jest go mniej, ale jest dostarczany do organizmu i ma wpływ na uzupełnienie niedoboru. Najmniejsze ilości znajdują się w orzechach laskowych, drożdżach oraz sardynkach. Jak widać, niewielkie modyfikacje w diecie są w stanie przynieść ogromną poprawę i uzupełnić występujące niedobory.

Pierwsza kąpiel noworodka – jak się do niej przygotować

Previous article

Jaki przewijak — twardy czy miękki?

Next article

Comments

Comments are closed.