Artykuły i porady

Częsta zmiana partnera seksualnego – jakie zagrożenia?

Ten, kto decyduje się na częste stosunki seksualne z różnymi partnerami, jest o wiele bardziej narażony na różne infekcje miejsc intymnych. Dlatego w takich przypadkach bardzo ważne jest możliwie najlepsze zabezpieczenie. Mogą je dać m.in. dobrej jakości prezerwatywy.

Co może grozić?

Około 10% zakażeń drogą kontaktów seksualnych to opryszczka narządów płciowych. Jej objawy są różne, a wśród nich najczęściej można wyróżnić ból i pęcherzykowate zmiany skórne. Początki tego schorzenia wiążą się natomiast ze swędzeniem i pieczeniem miejsc intymnych.

Najczęściej pojawia się jednak rzeżączka, która u kobiet i u mężczyzn przebiega inaczej. Panowie odczuwają tkliwość najądrzy, na których pojawia się obrzęk. Dochodzi też do zapalenia żołędzi i bólu oraz pieczenia cewki moczowej. Schorzeniu może też towarzyszyć ropna wydzielina z cewki moczowej. Kobiety mają natomiast upławy, ból, szczególnie w dole brzucha, krwawienia między miesiączkami, swędzenie w okolicy odbytu oraz podwyższona temperatura ciała.

Często w wyniku zarażenia się od partnera podczas stosunku rozwija się drożdżyca narządów płciowych. U mężczyzn najczęściej dochodzi do drożdżowego zapalenia żołędzi, napletka i cewki moczowej. Pojawia się wtedy dyskomfort podczas oddawania moczu, zaczerwienienie cewki moczowej oraz zmiany w śluzówce. Natomiast kobiety odczuwają świąd sromu i w jego obrębie, jego zaczerwienienie i obrzęk oraz dochodzi u nich do podrażnienia błony śluzowej pochwy. Pojawiają się także upławy oraz ból w trakcie lub po stosunku.

Oczywiście to tylko trzy z wielu schorzeń, jakie mogą stać się udziałem osób zmieniających często partnerów seksualnych.

Jak się przed tym zabezpieczyć?

Przede wszystkim należy dbać o higienę i starać  się mieć stałego partnera seksualnego. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest odpowiednie zabezpieczenie się w czasie kontaktu seksualnego z partnerem. Zakup dobrej jakości środków to podstawa, dlatego lepiej zainwestować w produkty sprawdzone i zapewniające komfort dwóm stronom. Wśród często wybieranych środków są m.in. skyn prezerwatywy, durex czy my.Size. Oprócz dobrego zabezpieczenia zyskuje się komfort w trakcie zbliżenia z parterem – czyli wygodę i wyjątkowe doznania.

Oczywiście oprócz doskonałego zabezpieczenia trzeba mądrze dobierać partnerów i utrzymywać wyjątkową higienę miejsc intymnych przed i po zbliżeniu. Każde, nawet najmniejsze objawy koniecznie należy skonsultować z lekarzem.

Jak wzmocnić odporność i pozbyć się śluzu z zatok?

Previous article

Czego objawem suchość w ustach?

Next article

Comments

Comments are closed.