Artykuły i porady

W jaki sposób prawidłowo odkażać rany?

Dezynfekcja ran pozwala utrzymać odpowiedni stopień sterylności, co skutecznie zapobiega powstawaniu infekcji. Służy to dokładnemu oczyszczeniu powierzchni skóry i przygotowuje ją do zabiegów. Preparaty odkażające są również wykorzystywane do pielęgnacji blizn pooperacyjnych.

Podczas codziennych czynności domowych często dochodzi do różnego rodzaju zadrapań oraz skaleczeń. Powoduje to naruszenie tkanki podskórnej, czego konsekwencją jest powstanie otwartej rany. Może być ona bezpośrednim punktem styku do przedostawania się drobnoustrojów, wirusów, bakterii i grzybów. Te niejednokrotnie stanowią bezpośrednią przyczynę zakażenia. W celu uniknięcia przykrych dla zdrowia powikłań należy sięgnąć po specjalistyczne preparaty antyseptyczne.

Jednym z nich jest octenisept.  Cena produktu jest stosunkowo niska w porównaniu do innych tego typu specyfików dostępnych na rynku. W odróżnieniu od tradycyjnych metod, płyn nie wywołuje podrażnień i jest dobrze tolerowany nawet przez delikatną skórę oraz powierzchnię błon śluzowych. Ten medyczny płyn do odkażania może być z powodzeniem stosowany w trakcie zabiegów i diagnostycznych badań. Znajdzie zastosowanie w gabinetach lekarzy różnych specjalności: ginekologii, stomatologii, wenerologii. Jest bezpieczny w użytkowaniu, co sprawia, że można go stosować nawet w delikatnych okolicach okołoodbytniczych oraz w obrębie narządów intymnych. Może być aplikowany nie tylko na rany, ale również bezpośrednio na powierzchnię skóry, jak i błony śluzowe. Jest z powodzeniem stosowany przy opracowywaniu zakażonych ran oparzeniowych, owrzodzeń, bakterii oraz ropni. Jego skuteczność to zasługa starannie dobranych substancji. Połączenie oktenidyny i alkoholu fenoksyetylowego odpowiada za silne działanie: drożdżakobójcze, grzybobójcze i pierwiatniokobójcze. Umożliwia to dokładne i dogłębne oczyszczenie powierzchni rany. Nieinwazyjny skład sprawia, że preparat może być z powodzeniem stosowany również przez ciężarne kobiety oraz w trakcie karmienia piersią. Preparat jest łatwy i wygodny w stosowaniu. Można aplikować go

Jaki jest najlepszy sposób na zwalczenie hemoroidów?

Previous article

W jaki sposób polepszyć pamięć i koncentrację?

Next article

Comments

Comments are closed.