Artykuły i porady

Używany sprzęt medyczny – czy trzeba się go bać?

Sprzęt medyczny to wysokie koszty zakupu. Z drugiej strony urządzenia, bez których nie może się obejść żaden gabinet medycyny estetycznej, kosmetyczny, fizjoterapeutyczny czy rehabilitacyjny. Czy warto postawić na używany sprzęt medyczny?

Używany sprzęt medyczny – zalety

Niższe koszty zakupu – to główna zaleta, jaką posiada używany sprzęt medyczny. Choć pacjenci w ręce specjalistów powierzają swoje zdrowie, jak i wygląd, nie muszą się obawiać gabinetów, w których wykorzystywany jest używany sprzęt medyczny. Przy właściwym doborze, sprawdzonych miejscach zakupu, jak i rzetelnej ocenie wybranych urządzeń, zachowana zostaje jakość produktów.

Kupowanie nowych sprzętów wiąże się z dużymi wydatkami. Dla specjalistów dopiero rozpoczynających swoją działalność, to spory kłopot. Szukanie oszczędności zaczyna się już na samym początku, a umiejętne gospodarowanie finansami i przemyślane wydatki, wpływają korzystnie na prowadzony biznes. Stawiając na używane urządzenia, można sporo zaoszczędzić, zyskując na wcale nie gorszej jakości, a także dalszej, bezproblemowej eksploatacji.

Dlaczego używany sprzęt może być równie dobry?

Prywatne kliniki korzystają zwykle z najnowszych i innowacyjnych sprzętów. Kupują nierzadko najdroższe urządzenia, stawiają na nowinki, by oferować konkurencyjność. W prywatnych gabinetach jest przyjmowanych jednak mniej pacjentów, dlatego sprzęt medyczny jest w inny sposób eksploatowany. Chcąc być na bieżąco, właściciele prywatnych klinik co jakiś czas wymieniają poszczególne urządzenia na najnowsze propozycje producentów, mimo że dotychczasowe są dalej sprawne i nie posiadają żadnych wad. Dla przedsiębiorców dopiero pojawiających się na rynku, to okazja do wartościowego zakupu.

Przy ograniczonym budżecie wystarczy skorzystać z portali aukcyjnych, a także komisów ze sprzętem medycznym. Jeśli w grę wchodzi zakup np. kuli, ich stan można ocenić po samych zdjęciach i informacjach zawartych w opisie. Bardziej skomplikowane i specjalistyczne urządzenia, lepiej wybierać w komisach. Można je ocenić na żywo, dopytać o rekomendacje, a nawet uzyskać kontakt do poprzedniego właściciela.

Używany sprzęt medyczny to sposób na oszczędności, przy zachowaniu pełnego profesjonalizmu oferowanych usług.

Cukrzyca – choroba dzisiejszego społeczeństwa

Previous article

Jaki lek przeciwbólowy wybrać?

Next article

Comments

Comments are closed.