Artykuły i porady

Suplement diety, który warto polecić

Vitamins supplements as a capsule with fruit vegetables nuts and beans inside a nutrient pill as a natural medicine health treatment with 3D illustration elements.

W sytuacji, gdy szuka się właściwego i skutecznego suplementu diety, który ma działanie antyoksydacyjne, trzeba rozważyć wiele aspektów. Jednym z polecanych wyborów jest Vitroft. Działa on korzystnie na wzrok. Jest bogaty w witaminę C. Zawiera w sobie również hesperydynę, lizynę, cynk oraz ekstrakt z pestek winogron.

Składniki suplementu

O hesperydynie można napisać, że posiada silne właściwości przeciwutleniające. Zalicza się ją do flawonoidu, który ma pochodzenie roślinne. Kolejną zaletą tego składnika jest ochrona naczyń krwionośnych. Działa także pozytywnie i skutecznie na naczynia włosowate. Działanie antyoksydacyjne to efekt zawartości w suplemencie diety wyciągu z pestek winogron. Ponadto odbudowuje kolagen ciała szklistego w organizmie. Trzeba także zwrócić uwagę na rolę, jaką odgrywa witamina C. Również można ją zaliczyć do grupy antyoksydantów. Świetnie wspomaga procesy metaboliczne. Cynk natomiast minimalizuje negatywny i szkodliwy wpływ tak zwanych wolnych rodników oraz nadtlenków. Działanie witaminy C i cynku sprowadza się do ochrony błony śluzowej. To ważne, aby dbać o własne zdrowie i czuć się dobrze.

Suplement diety w formie kapsułek. Kto powinien go stosować?

Powinno się go używać jako uzupełnienie dziennej diety. Jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że w żadnym wypadku nie zastąpi to różnorodnej diety i aktywności fizycznej osoby, która będzie z niego korzystać. Przeznaczony jest dla osób dorosłych. Przed jego stosowaniem koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem gdyż może wystąpić uczulenie, na któryś ze składników suplementu diety. Gdy to się stanie, należy automatycznie przestać go zażywać. Kapsułki podaje się doustnie. Kobiety w ciąży mogą je zażywać, jednak także wymagana jest wcześniej wizyta u lekarza. Zdrowie jest kluczowe i nie powinno się go narażać na niepożądane skutki suplementów. Zaleca się stosowanie jednej kapsułki na dobę. Nie wolno przekroczyć tego limitu. Stosowanie suplementów diety, takich jak Vitroft, Anticholest (preparat złożony w formie kapsułek) lub Lactoangin (występuje w formie sprayu) może być korzystne i pożądane dla osoby, która potrzebuje odpowiedniego i dobrego kompletu witamin wspomagających zdrowie.

W jakiej sytuacji nie wolno stosować z suplementu?

Pewne choroby mogą sprawić, że nie wolno używać suplementu lub zmienić dawkowanie. Ważny jest dobry kontakt z lekarzem, który oceni, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Oczywiście suplementy mogą być używane jako substytut diety. Stosuje się je, jeśli zależy nam na zdrowiu. Można go stosować równoległe z aktywnym trybem życia. Regularny wysiłek fizyczny jeszcze nikomu nie zaszkodził, a wręcz może polepszyć działanie witamin.

Dlaczego należy jeść nabiał?

Previous article

Co to jest peeling enzymatyczny?

Next article

Comments

Comments are closed.