Artykuły i poradyUroda

Co to jest peeling enzymatyczny?

Senior woman relaxing while beautician getting purifying clay mask on her face. Closeup hand of masseuse applying mud from jar container on face of mature lady in spa center. Anti aging facial treatment with brush.

Lista powszechnie dostępnych zabiegów kosmetycznych jest naprawdę imponujące. Jeszcze pod koniec ubiegłego stulecia salony kosmetyczne odwiedzane były jedynie przez przedstawicielki wyższych sfer. Obecnie zabiegi takie jak chociażby peeling enzymatyczny są dostępne dla każdego. Na czym polega ten zabieg i dlaczego warto go stosować?

 

W jaki sposób prawidłowo dbać o pielęgnację cery?

Z każdym rokiem skóra człowieka zaczyna być w coraz gorszej kondycji. Dzieje się tak, ponieważ im człowiek starszy, tym w jego skórze produkowane jest mniej kolagenu odpowiedzialnego za sprężystość naskórka. Zaczynają pojawiać się zmarszczki, skóra powoli wiotczeje i jest zdecydowanie mniej lśniąca niż kiedyś. Procesów starzenia się skóry niestety nie da się całkowicie zatrzymać, jednak dzięki profesjonalnym zabiegom kosmetycznym można sprawić, że będą one przebiegały nieco wolniej. Obecnie, nawet w niewielkich miejscowościach można znaleźć w pełni profesjonalne gabinety kosmetyczne, które mają do zaoferowania szereg zabiegów pielęgnacyjnych korzystnie wpływających na kondycję cery. Niezmierne popularne w ostatnim czasie są chociażby oczyszczające peelingi, w tym peeling enzymatyczny.

 

Co to jest peeling enzymatyczny i jakie ma działanie?

Peelingi mają za zadanie dogłębne oczyszczenie naskórka, tak by z jednej strony ograniczyć pojawianie się niedoskonałości w postaci wyprysków różnej maści, a z drugiej, by zwiększyć skuteczność stosowanych kosmetyków. Dogłębnie oczyszczona cera, która pozbawiona jest starego i zrogowaciałego naskórka, o wiele lepiej przyjmuje substancje odżywcze zawarte w maseczkach czy kremach. Sposobów na oczyszczanie naskórka jest kilka. Jednym z nich są peelingi. Peelingi można podzielić ze względu na rodzaj stosowanych przy wykonywaniu zabiegu metod na peelingi mechaniczne oraz peelingi chemiczne. Peeling enzymatyczny zaliczany jest do jednej z najłagodniejszych odmian peelingów chemicznych. Zabieg tego rodzaju może być stosowany na każdym rodzaju cery.

 

W jaki sposób przygotować się do zabiegu?

Peeling enzymatyczny jest zabiegiem kosmetycznym, który powinien być wykonywany jedynie przez osoby posiadające odpowiednie doświadczenie w tej materii. Do samego zabiegu trzeba się przygotować w odpowiedni sposób. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby bezpośrednio przed zabiegiem, jak i po nim nie wystawiać cery na intensywne działanie promieni słonecznych. Należy także zrezygnować z preparatów kosmetycznych opartych na kwasach czy na retinolu. Przed zastosowaniem peelingu chemicznego warto także pokusić się o próbę alergiczną.

Suplement diety, który warto polecić

Previous article

Co warto wiedzieć o talku?

Next article

Comments

Comments are closed.