Artykuły i poradyDziecko

Pole Dance – coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej

Beautiful girl doing acrobatic and flexible tricks on pole at dance studio with windows

Pole Dance, potocznie nazywany tańcem na rurze, w ostatnich latach zyskał na popularności. Jest to doskonały rodzaj aktywności fizycznej, angażującej wszystkie partie mięśni, uprawiany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Skąd się wywodzi Pole Dance? Czemu jest tak popularny?

Pole Dance – początki…

Pole Dance, czyli z angielskiego taniec na drążku, wywodzi się z indyjskiego tańca rytualnego – mallakhamb. 17 października 1997 roku Pole Dance został uznany za oficjalną dyscyplinę sportową. Wywołało to niemałe oburzenie w świecie sportu.

Czym jest Pole Dance?

Pole Dance polega na wykonywaniu różnych figur akrobatycznych na pionowo ustawionym drążku. Dyscyplina ta łączy w sobie elementy gimnastyki artystycznej, akrobatyki, baletu oraz treningu siłowego. Figury zawieszone, obrotowe oraz odwrócone, wykonywane są na drążku w określonej sekwencji, układającej się w choreografię. Profesjonalnie uprawiany Pole Dance nie ma podtekstu erotycznego, niemniej jednak, często mylony jest on ze striptizem. Ćwiczenie Pole Dance wymaga wytrzymałości, siły oraz elastyczności.

Dla kogo jest Pole Dance?

Pole Dance mogą ćwiczyć nawet dzieci. Profesjonalny taniec na drążku nie ma nic wspólnego z erotyzmem – jest to po prostu ciekawa forma gimnastyki artystycznej. W wielu szkołach tańca lub klubach fitness, w których odbywają się zajęcia z tej dyscypliny, są również sekcje dla najmłodszych.

Taniec na drążku jest świetnym sposobem na:

  • poprawę ogólnej wydolności organizmu,
  • zwiększenie siły i masy mięśniowej,
  • utrzymanie elastyczności mięśni i stawów,
  • poprawę sylwetki oraz świadomości własnego ciała,
  • poprawę gibkości.

Pole Dance – dlaczego warto spróbować?

Wszystkie osoby, dla których standardowy trening fitness jest zbyt monotonny, powinny spróbować Pole Dance. Dyscyplina ta to również świetny sposób na poprawę samopoczucia i odreagowanie codziennych stresów.

W ostatnim czasie coraz więcej szkół tańca oraz klubów fitness prowadzi zajęcia z Pole Dance. Taniec na drążku można również ćwiczyć w domowym zaciszu – na rynku dostępne są podesty i rury do tańca, które montuje się do podłogi i sufitu.

 

Masaż tajski – dla kogo jest wskazany?

Previous article

Co przyczyną krwawiących dziąseł?

Next article

Comments

Comments are closed.