Artykuły i poradyDzieckoUroda

Pieluszki bambusowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

pieluszki bambusowe

Pieluszki bambusowe to najnowszy wynalazek na rynku produktów dziecięcych i od pierwszych dni stał się absolutnym hitem. Do jego produkcji używa się włókien bambusowych, jednak nie wyrzuca się ich od razu po zużyciu, ale można je prać i następnie zakładać po raz kolejny. Zyskuje na tym rodzinny budżet oraz środowisko.

Co warto wiedzieć o pieluszkach bambusowych

Pieluszki bambusowe mogą być używane wielokrotnie i nabywa się je w dobrej jakości sklepach, w których można nabyć różnorodne akcesoria do pielęgnacji dzieci. Wykorzystuje się je w trakcie wielu czynności, jednak ich podstawowe zadanie to zapewnienie ochrony dla wrażliwej skóry niemowlaka. Prezentowany model powstaje z przędzy bambusa, dzięki czemu cechuje się chłonnością, trwałością oraz miękkością. Pieluszki bambusowe chłoną lepiej niż klasyczne pieluchy (szacuje się, że chłonność jest nawet o 60% większa). Dodatkowo posiadają właściwości przeciwgrzybiczne oraz antybakteryjne, dzięki czemu delikatna skóra maluszka pozostaje pod najlepszą ochroną. Warto wspomnieć, że pieluszki ułatwiają regenerację naskórka, zmniejszają ryzyko podrażnień i jednocześnie mają działanie przeciwzapalne. Powinni sięgać po nie przede wszystkim rodzice dzieci ze skórą atopową bądź skłonnościami do alergii i uczuleń.

Kiedy można wykorzystać pieluszki bambusowe?

Oprócz wymienionych właściwości pieluszki bambusowe cechują się uniwersalnością, co sprawia, że można je wykorzystywać do wielu zadań i czynności. W pierwszych miesiącach życia używa się ich przede wszystkim w roli myjek oraz przytulanek. Oprócz tego mogą być chusteczkami, które utulają do snu i sprawiają, że maluszki odpływają zaledwie w kilku sekund. Część rodziców używa pieluszki bambusowe jako śliniaczki, albo kładzie na własne ubranie w trakcie odbijania dziecka. Pieluszka może chronić ubrania maluszka przed ślinką, gdyż jest o wiele przyjemniejsza w dotyku niż klasyczny śliniak. Dostępne są różne rozmiary, dlatego większe modele można używać do owijania pociechy po kąpieli bądź przykrywania do snu latem. Rodzice używają ich również do wyściełania wózków bądź łóżeczek. Pieluszki bambusowe używa się niemalże bez przerwy, dlatego o każdej porze dnia i nocy warto mieć je przy sobie.

Karnozyna w treningu sportowca – czy warto ją stosować?

Previous article

Podnośniki, nasadki, ławeczki i krzesełka toaletowe – co może być pomocne w łazience osoby niepełnosprawnej?

Next article

Comments

Comments are closed.