Artykuły i poradyCiekawostkiDziecko

Laktator ręczny, czy elektryczny – który wybrać?

Laktator ręczny, czy elektryczny - który wybrać?

Karmienie dziecka to jedna z najważniejszych kwestii dla każdej matki. Dlatego tak bardzo ważne będzie zdecydowanie się na laktator ręczny albo elektryczny. Trzeba dokładnie zastanowić się nad tym, które urządzenie będzie tu najbardziej praktyczne.

Za co cenimy nowoczesne laktatory?

W ostatnich dekadach na pewno bardzo dużo się zmieniło w zakresie karmienia dzieci. Przede wszystkim oczywiście zawsze każdy stawia na maksymalną użyteczność i rodzice będą szukać rozwiązań tych najbardziej cenionych i optymalnych. Każda matka będzie więc zastanawiać nad tym, który mechanizm będzie się w jej przypadku sprawdzać najlepiej. Wszystko zależy od tego, czy pokarm jest produkowany na odpowiednio wysokim poziomie. Na pewno więc będzie się pojawiać wiele najróżniejszych dylematów dotyczących tego, czy wybrać laktator elektryczny, czy też ręczny. A warto zauważyć, że obydwa typy tych produktów będą rzeczywiście produkowane z wykorzystaniem najbardziej innowacyjnych technologii. Chodzi o to, aby mechanizmy były takie jak najprostsze i najskuteczniejsze w użytkowaniu.

Czy zawsze bezwzględnie potrzebny jest laktator elektryczny?

Trzeba też sobie powiedzieć bardzo jasno, że wszystko zależy od tego, jak duży poziom wygody cenimy w naszym życiu. Najważniejsze jest więc tu rozgraniczenie cech tych produktów. Jeżeli chcemy wykorzystywać laktator ręczny, to przede wszystkim trzeba tutaj oczywiście użyć siły fizycznej. Dołączona jest Rączka i właśnie nią będziemy się posługiwać, aby pompować pokarm. Dzięki temu może się wydostać z gruczołu piersiowego. Niejednokrotnie też okazuje się, że w konsekwencji taki proces jest nawet bardzo męczący fizycznie no i długotrwały. Oczywiście nie będzie to też oznaczać tego, że te ręczne produkty nie będą użyteczne. Będą się doskonale sprawdzały, jeżeli odciąganie pokarmu jest realizowane częściowo albo sporadycznie. W sklepach dostępnych jest zresztą całe mnóstwo różnych laktatorów ręcznych i cieszą się nawet dużą popularnością. Przede wszystkim największą zaletą jest tutaj niska cena w stosunku do elektrycznych. Dają się bardzo łatwo czyścić i są niezwykle proste w użyciu. Oczywiście trzeba brać pod uwagę to, że siła ssania, a także rytm odciągania pokarmu będą uzależnione od pracy ręcznej, którą będzie tu wykonywać mama. Jeżeli decydujemy się na takie produkty, to pamiętajmy też, aby były one odpowiednio dopasowane wielkością. Chodzi o to, aby odciąganie pokarmu nie powodowało dolegliwości bólowych.

Dlaczego warto korzystać z laktatora elektrycznego?

Oczywiście nie da się też ukryć, że jest cała masa najróżniejszych pozytywnych opinii dotyczących wykorzystania laktatorów zasilanych prądem. Kiedy jednak najczęściej powinniśmy wykorzystywać właśnie laktator elektryczny? Jest to przede wszystkim bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli chodzi o odciąganie większej ilości pokarmu, a także odciąganie pełne. Nie znajdziemy lepszej opcji, jeżeli trzeba stymulować laktację albo dziecko po prostu nie chce ssać piersi. Będą to urządzenia bardziej zaawansowane technicznie, ponieważ mają dwufazowy system ssania. Dodatkowo wyposażone są także w regulację podciśnienia, a także częstość zazsań. Użytkownik, czyli mama, może więc dzięki temu modyfikować ustawienia tak, by były jak najbardziej optymalne i skuteczne. Chodzi też oczywiście o komfort. Jeżeli więc chodzi o odciąganie niedużych ilości pokarmu, to wystarczy tu zastosować niski poziom podciśnienia. W przypadku pełnego odciągania potrzebny będzie wysoki poziom podciśnienia, który jednak nie będzie absolutnie dla kobiety niekomfortowy. Wszelkie badania też potwierdzają, że laktatory elektryczne będą wpływać na dobrą odpowiedź hormonalną organizmu w porównaniu do laktatorów ręcznych.

Z czego wybudować zdrowy dom?

Previous article

Miód na hemoroidy — czy pomaga i jak go stosować

Next article

Comments

Comments are closed.