Artykuły i poradyCiekawostki

Jak wspomóc przemęczone oczy?

Zmęczone są problemem niejednego z nas. Długa praca przed komputerem i efekt w postaci piekących i przesuszonych oczu gotowa. Jak można poradzić sobie z tym problemem? Czy jesteśmy skazani na problem, jakim są zmęczone przesuszone oczy? Jak sobie radzić z tym problemem?

Skuteczne sposoby na zmęczone oczy

Istnieje kilka sposobów na przemęczone i przesuszone oczy. Bardzo popularne są okłady kojące. Do okładów można stosować na przykład ziemniaki oraz ogórki. Cienki plaster ziemniaka czy ogórka da prawdziwe ukojenie zmęczonym oczom. Wystarczy już 10-minutowy okład, który da ulgę w dolegliwości. Podobne działanie dadzą okłady z herbaty. Innym równie skutecznym sposobem jest przykładanie zimnych łyżeczek do oczu. Takie okłady nie tylko dają ulgę w bólu, ale również pomagają pozbyć się obrzęków oraz pieczenia. W jaki sposób możemy jeszcze dać sobie ulgę w wypadku przesuszonych i zmęczonych oczu? Wielu z nas spędza wiele godzin przy komputerze. Choć pracy nie możemy tak łatwo zmienić, to możemy to zrobić z naszymi nawykami. Warto myśleć o tym, by częściej mrugać. Zapominamy o tym, patrząc w ekran komputera. A sutkiem jest przesuszenie oczu. Mrugając, rozprowadzamy łzy po całym oku, dzięki czemu jest ono bardziej nawilżone. Innym sposobem jest nawilżanie oczu kroplami takimi jak Hialeye, Cataroft czy Ektin.

Tego rodzaju krople nawilżają oko, dając uczucie ulgi i umożliwiając jego regenerację. Co jeszcze możesz zrobić w trosce o dobrą kondycję swoich oczu?

Jak właściwie zadbać o swoje oczy?

Bardzo ważne są działania profilaktyczne. Koniecznie powinniśmy zadbać o właściwe oświetlenie do pracy. Żarówki w żadnym wypadku nie powinny odbijać się od naszego komputera. Pracując przy komputerze, zadbaj o częste przerwy. Czas pracy nie powinien być dłuższy niż dwie godziny, a przerwa krótsza niż 15 minut. Bardzo ważne jest wysypianie się. Nasze oczy powinny mieć czas na regeneracje i wypoczynek. Kobiety powinny dbać o demakijaż przed pójściem spać oraz o stosowanie kremów nawilżających. Nie bez znaczenia pozostaje także właściwa dieta oraz aktywność fizyczna. W naszej diecie powinniśmy szczególnie uważać na sól, która nie idzie w parze nie tylko ze zdrowiem naszych oczu. Jeśli to możliwe, unikaj klimatyzowanych pomieszczeń. Powietrze w takich pomieszczeniach jest bardzo przesuszone, co nie wpływa korzystnie na zdrowie naszych oczu. Właściwe środki zapobiegawcze, a także sposoby na regeneracje oczu zapewnia im zdrowie i dobrą kondycję, nawet podczas pracy przy komputerze.

Zez – wada wzroku, którą można leczyć

Previous article

Domowe metody na jęczmień

Next article

Comments

Comments are closed.