Artykuły i poradyZdrowy dom

Czy warto pić wodę z kranu?

Świat jest coraz bardziej zanieczyszczony, właśnie dlatego należy rozważyć picie wody z kranu zamiast tej w butelkach. Czy jest ona zdrowa oraz czy należy ją oczyszczać? Przekonaj się już dzisiaj i podejmij świadomą decyzję odnośnie picia wody.

Woda niezbędna dla życia

Ciało człowieka składa się głównie z wody, właśnie dlatego tak ważne jest jej regularne picie, które zostało określone przez specjalistów na minimum dwa litry wody każdego dnia. Kiedy wziąć pod uwagę cenę wody w sklepie oraz ilość plastiku, która jest produkowana do jej spożycia rodzi się pytanie czy nie lepiej pić wodę płynącą z kranu. Jest ona tańsza, dostępna na miejscu, a jednocześnie smakuje całkiem nieźle. Picie wody z kranu wymaga jednak odpowiedniej filtracji przed jej spożyciem, ale warto to zrobić w myśl o ochronie środowiska naturalnego.

Jak należy filtrować wodę?

Woda z kranu może być pita bez względu na miejsce zamieszkania. Należy ją jednak przefiltrować przy pomocy specjalnego dzbanka, gdyż z ich pomogą jakość wody zdecydowanie polepsza się. W dzbanku występuje węgiel aktywowany, a także żywica jonowymienna. Przez określenie węgiel aktywowany rozumie się zmielone łupiny orzecha kokosowego, które oczyszczają wodę, a precyzując wchłaniają zanieczyszczania. W związku z tym woda posiada lepsze parametry, a jej kolor staje się coraz bardziej krystaliczny. Węgiel odpowiada także za pochłonięcie zanieczyszczeń organicznych, a także pozbywa się z wody chloru i chloraminy. Przefiltrowana woda nie tylko dobrze smakuje, ale przede wszystkim staje się o wiele zdrowsza. Z kolei żywica jonowymienna sprawia, że woda staje się miększa, co możliwe jest, dzięki pozbyciu się z niej jonów magnezu oraz wapnia. Dzbanek oczyszczający pozbywa się wybranych metali, jak chociażby manganu, ołowiu oraz miedzi.

Dlaczego warto?

Wśród niewątpliwych zalet związanych z używaniem filtrów do wody jest dbanie o środowisko, picie smacznej oraz niezanieczyszczonej wody, która jest zawsze i wszędzie pod ręką. Jakość wody, która została przefiltrowana sprawia, że istnieje znacznie mniejsza szansa na zmaganie się z różnymi schorzeniami oraz dolegliwościami, gdyż nie występują w niej niepożądane minerały oraz inne zanieczyszczenia. Zdrowie idzie w parze z walorami smakowymi, gdyż filiżanka ulubionej herbaty nigdy nie smakowała tak dobrze jak zaparzona przy pomocy przefiltrowanej wody!

Czego objawem suchość w ustach?

Previous article

Dlaczego należy jeść nabiał?

Next article

Comments

Comments are closed.