Artykuły i poradyDziecko

7 usprawnień mieszkania dla osób starszych

wanna-dla-seniora

Prędzej czy później niestety każdy z nas będzie zaliczał się do osób starszych – w zasadzie nie da się tego uniknąć, bo taka jest po prostu kolej rzeczy. W pewnym wieku warto pomyśleć o jakiś zmianach w mieszkaniu, aby takiej osobie ułatwić życie i przede wszystkim, aby było ono bardziej bezpieczne.

Co najlepiej zmienić w mieszkaniu?

Jeśli chodzi o mieszkanie dla seniora to najlepiej, gdyby miało ono niewielki metraż – tak naprawdę im mniej tym lepiej, ponieważ taka osoba będzie miała wtedy mniej do chodzenia. Co więcej tego typu mieszkanie zawsze powinno być na parterze, gdyż w przeciwnym wypadku starsza osoba będzie męczyć się podczas wchodzenia po schodach. Oczywiście nie zawsze możliwy jest wybór mieszkania na parterze, jednak wtedy trzeba szukać bloku z windą i wydaje się to być zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Na pewno należy unikać mieszkań, w których są wysokie progi, gdyż jest to tak naprawdę niepotrzebne utrudnienie dla seniora – cała powierzchnia powinna być w miarę możliwości jak najbardziej płaska. Co więcej warto także zwrócić szczególną uwagę na wielkość czy szerokość wejść do poszczególnych pomieszczeń – tutaj należy pamiętać o tym, iż czasami taka osoba porusza się na wózku inwalidzkim, a więc takie wejścia powinny posiadać odpowiednie do wielkości wózka. Na pewno warto pozbyć się z mieszkania niepotrzebnych przedmiotów, które będą przeszkadzać w swobodnym poruszaniu się.

Wanna dla seniora, czyli dlaczego warto zadbać o łazienkę?

Bez wątpienia jednym z ważniejszych miejsc w mieszkaniu jest łazienka, gdyż to właśnie tam dbamy o naszą higienę. W przypadku seniora taka łazienka powinna być przystosowana w odpowiedni sposób. Przede wszystkim warto zadbać o uchwyty przy toalecie, umywalce czy też bezpośrednio przy wannie. Z kolei, jeśli chodzi o kąpiel to idealnie może się sprawdzić wanna dla seniora, która zazwyczaj posiada specjalny otwór przez, który można w łatwy sposób do niej wejść – na pewno będzie to o wiele bardziej wygodne i bezpieczne niż klasyczna wanna. Warto wiedzieć o tym, że taka wanna dla seniora jest w dzisiejszych czasach ogólnodostępna i bez większych problemów możemy kupić ją np. przez Internet. W ten sposób będziemy w stanie również zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ bardzo często w sieci możemy znaleźć wiele produktów taniej niż w sklepach stacjonarnych i bez wątpienia jest to spora zaleta.

Mleko kozie a krowie – które lepsze?

Previous article

Zioła i inne sposoby na zmęczone oczy

Next article

Comments

Comments are closed.