Artykuły i poradyCiekawostki

Zalety picia kawy

Przywykliśmy już do negatywnych opinii na temat kawy w związku z czym część osób zrezygnowała całkowicie z tego napoju, a inne z kolei ograniczyły jego ilość. Jaka szkoda, że nie mówi się o zaletach związanych z jej spożywaniem, gdyż jest ich zdecydowanie więcej niż negatywnych czynników.

Dlaczego warto pić kawę?

Kawa jest w stanie wesprzeć zmaganie się ze zbędnymi kilogramami, a to wszystko ze względu na zawartą w niej kofeinę. Jest to związane z tym, że przyspiesza ona przemianę materii i co za tym idzie redukuje tkankę tłuszczową. Kawa nie może zawierać cukru, śmietany oraz słodkich syropów, gdyż wtedy zamiast wykazywać odchudzające działanie jest bombą kaloryczną, której warto się wystrzegać.

Dzięki kawie można także poprawić przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Naukowcy zwracają uwagę, że zwiększenie następuje nawet o 30%. Wiąże się to z całym szeregiem zalet, a mianowicie lepszym dotlenieniem komórek oraz większą wydolnością oraz kondycją organizmu.

Napój kawowy sprawia, że ciężkie do wytrzymania zakwasy staja się mniej dotkliwe. Jednakże, aby zauważyć u siebie tę cechę konieczne jest spożywanie od 2 do 3 filiżanek każdego dnia – fani siłowni powinni mieć to na uwadze.

To napój przydatny dla wszystkich ćwiczących również ze względu na to, że treningi staną się jeszcze przyjemniejsze, zmęczenie będzie się mniej dawało we znaki, a waga szybciej pójdzie w dół. Trening również zostanie zakończony z uśmiechem na twarzy i cały czas ze sporą dawką energii w zanadrzu.

Picie kawy oznacza również przyjmowanie istotnych antyoksydantów. Odpowiadają one za niszczenie wolnych rodników, dzięki którym ludzie szybciej zmagają się z procesami starzenia, stanami zapalnymi oraz różnymi dolegliwościami oraz schorzeniami. Składniki, które mają w sobie antyoksydanty to najbardziej istotne produkty w diecie każdego człowieka, dlatego nie może ich zabraknąć.

Co ciekawe, osoby pijące regularnie kawę mają zdecydowanie mniejszą szansę na zmaganie się z depresją. Jest to związane z tym, że po wypiciu małej czarnej w organizmie zwiększa się poziom serotoniny oraz dopaminy. Wymienione substancje są ściśle związane z dobrym humorem. Regularne spożywanie cappuccino uszczęśliwia większość z nas, teraz wiemy już dlaczego.

Kawa to napój, który doskonale wpływa na kondycję serca. Precyzując, osoby regularnie pijące kawę mają aż o 20% mniejszą szansę na zmaganie się z różnorodnymi chorobami serca. Za taki stan rzeczy odpowiadają substancje chemiczne, które występują w ziarnach kawy. Mają one działanie przeciwzapalne oraz ochraniają tętnice.

To oczywiście tylko przykłady, gdyż zalet picia kawy jest o wiele więcej niż może się nam wydawać. Jednakże z jej ilością nie można przesadzać, gdyż jest spora różnica między 2 filiżankami, a 6.

Jak zatrzymać kolagen w swoim organizmie?

Previous article

W jakiej żywności można znaleźć najwięcej antyoksydantów?

Next article

Comments

Comments are closed.