Artykuły i porady

Miód na hemoroidy — czy pomaga i jak go stosować

Miód na hemoroidy — czy pomaga i jak go stosować

Domowe leczenie hemoroidów można wdrożyć jedynie wtedy, gdy został ono skonsultowane z lekarzem prowadzącym leczenie. Jest to schorzenie na tyle poważne, że nie można go lekceważyć. Warto zgłosić się do specjalisty już we wczesnym etapie choroby, gdyż w tym czasie rokowanie jest o znacznie korzystniejsze. Dlaczego preparaty na bazie miodu, jak na przykład czopki propolisowe, mogą wspomóc leczenie?

Czy miód skutecznie wspiera leczenie hemoroidów?

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o apiterapii, która wykorzystuje produkty pszczele. Wspomagają one zwalczanie wszelkiego rodzaju dolegliwości — dotyczących narządów wewnętrznych, tych dermatologicznych oraz infekcji. Wielokrotnie przy ich pomocy można wesprzeć leczenie nawet bardzo poważnych chorób. Jednocześnie preparaty pszczele są łagodne, co sprawia, że nie wywierają negatywnego wpływu na organizm, a także nie da się ich przedawkować.

Sprawdzonym domowym sposobem na hemoroidy jest miód oraz preparaty, które go zawierają, jak na przykład czopki propolisowe. Wszystko dlatego, że przyspiesza on gojenie małych ranek oraz działa bakteriobójczo. Co więcej, powstrzymuje on rozwój tych bakterii, które są już odporne na leki i antybiotyki. Tak więc miód świetnie wpływa na poprawę gojenie przewlekłych uszkodzeń skóry, zainfekowanych oraz tych, które nie poddały się efektywnemu leczeniu farmakologicznemu.

Czopki propolisowe i nie tylko — jak stosować miód na hemoroidy?

W przypadku, w którym lekarz wyraził zgodę na zastosowanie miodu w leczeniu hemoroidów, warto wykorzystać różne pszczele miody na różne sposoby. Zaleca się połączyć spożywanie wartościowych gatunków miodów ze stosowaniem zewnętrznym, bezpośrednio na zmienione chorobowo okolice ciała.

Miody lub maści, opatrunki nim nasączone, czy też czopki propolisowe mogą być stosowane jako wspomaganie leczenia trudno gojących się ranek w okolicach występowania hemoroidów. W takim przypadku miód nakładany jest na ranę od dwóch do trzech razy na dobę (włączając w to nic), w miarę możliwości należy jak najmniej przykrywać go opatrunkiem. W początkowym etapie można odczuć pieczenie lub lekko zwiększony ból. To naturalna reakcja skóry na działanie miodu. Warto przeczekać tę chwilę, gdyż poprawa stanu rany następuje z reguły już po dwóch trzech dniach.

Gdy dolegliwości występują głębiej, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie czopków propolisowych, które wielokrotnie polecane są po chirurgicznych zabiegach usunięcia hemoroidów. W tym przypadku bardzo ważne są zalecenia lekarza

 

Laktator ręczny, czy elektryczny – który wybrać?

Previous article

Dlaczego olej tłoczony na zimno jest zdrowszy?

Next article

Comments

Comments are closed.